HistoriaW roku 1991 uzyskałam dyplom lekarza dentysty Warszawskiej Akademii Medycznej – Oddział Stomatologii. O wyborze kierunku studiów zadecydowało moje zamiłowanie do nauk przyrodniczych oraz do maleńkich, magicznych słoiczków z różnymi chemikaliami, które zawsze mnie fascynowały w gabinecie u dentysty 😉

Zaraz po studiach podjęłam pracę w Przychodni Rejonowej przy ul. Saskiej 62. Trudne to były czasy. Brakowało materiałów do wypełnień, sprzęt często nie działał, tylko pacjenci zawsze dopisywali. To właśnie dzięki tym pacjentom zakochałam się w Saskiej Kępie i jej mieszkańcach.

Na początku 1992 rozpoczęłam własną działalność. Nazwę i logo  leczenie kanałowe pod mikroskopem Gabinet Stomatologiczny Zielone Jabłko ® wymyśliłam na przekór wszystkim –dentom i  –dentalom. Najpierw był to maleńki gabinet przy ul. Międzynarodowej 52/54A. W wynajętej kawalerce bez telefonu, na wynajmowanym sprzęcie, z moją asystentką stawiałyśmy pierwsze kroki w prowadzeniu prywatnego gabinetu. Pacjentów przybywało, postanowiłam więc zainwestować w dobry unit dentystyczny i w większy lokal.

W 1994 roku przeniosłam działalność na ul. Walecznych 57. Dołączyła do nas druga asystentka.

 

Gabinet Stomatologiczny Zielone Jabłko w roku 1994                                                        Gabinet Zielone Jabłko w 1994 roku

 

Od 1998 roku leczenie kanałowe pod mikroskopem Gabinet Stomatologiczny Zielone Jabłko ® funkcjonuje pod aktualnym adresem przy ulicy Zwycięzców 45. Po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej w 2005 roku zmieniły się przepisy o ochronie radiologicznej. Nareszcie można używać lampy rentgenowskiej w gabinecie mieszczącym się w budynku wielorodzinnym. W 2006 roku zainstalowałam rentgen. Od tej pory pacjent nie musi nawet wstawać z fotela żeby zrobić prześwietlenie zęba. Dzięki takim ułatwieniom mogłam rozpocząć specjalizację w mojej ulubionej dziedzinie stomatologii – endodoncji. Dwudziesty pierwszy wiek zawitał do gabinetu w 2008 roku. Od teraz leczenie odbywa się pod mikroskopem zabiegowym. Przebieg leczenia można obserwować na monitorze umieszczonym przy unicie dentystycznym.

W 2017 roku ukończyłam dwusemestralne studia podyplomowe: Psychosomatyka i somatopsychologia na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. W 2021 roku ukończyłam studia magisterskie na kierunku Psychologia kliniczna i zdrowia na Uniwersytecie SWPS uzyskując dyplom psychologa. Dzięki uzyskanej wiedzy teoretycznej i praktycznej moje podejście do pacjenta stało się holistyczne, uwzględniające jego kondycję biopsychospołeczną.

Rok 2022 i kolejne zmiany na lepsze – wkraczamy w erę stomatologii cyfrowej! Stomatologia komputerowa 3D zastąpiła tradycyjne diagnozowanie i leczenie protetyczne zębów. Skanowanie zębów urządzeniem CS3800 z zastosowaniem technologii cyfrowej CAD/CAM i kamerą wewnątrzustną 3D pozwala na wyjątkowo precyzyjny proces diagnozy, planowania i odbudowy zębów.

 

Leczenie kanałowe pod mikroskopem
Leczenie kanałowe pod mikroskopem
Leczenie kanałowe pod mikroskopem